RK Karlovac je zadnju humanitarnu akciju u 2016. održao u gradskoj kazališnoj dvorani „Zorin dom“, a sav prihod je bio namjenjen za stipendiranje đaka i studenata.

Izvedena je Verdijeva opera Traviata u koncertnoj izvedbi, koju su izveli slovenski umjetnici organizirani u udruzi Figaro iz Ljubljane. Nastupali su operni pjevači:

Urška Arlič Gololičič kao Violetta Valery-sopran

Miro Solman kao Alfred Germont-tenor.

Zdravko Perger kao George Germont-bariton.

Igor Švara klavir i dirigent.

S obzirom na koncertnu izvedbu opere, dodatna objašnjenja su tumačili Nataša Vojnović i Marinko Polović, zaposlenici gradske knjižnice Karlovac.

Predstava je odigrana pred punim gledalištem na veliko zadovoljstvo publike. Humanitarnoj akciji su se pridružili i izvođači, koji su pola honorara poklonili za akciju kluba. Treba napomenuti da je suvlasnik udruge Figaro Zdravko Perger, član RK Ljubljana.

Karlovac 27.01.2017.                                                        Mirko Butković